Warsztaty

Zapraszamy serdecznie na odpłatne warsztaty rękodzielnicze, prowadzone przez specjalistów z danych dziedzin plastycznych.
Edycja: Wytnij Wklej ma do zaoferowania kursy z m.in. scrapbookingu - tworzenia kartek okolicznościowych, albumów ze zdjęciami, tzw. layout'ów - prac na dużym formacie ze zdjęciem i garścią zapisanych tekstowo wspomnień, zeszytów Project Life, a także szycie na maszynach, malowanie na tkaninach, techniki z użyciem mieszanych mediów, filcowanie oraz decoupage. Filcowanie na sucho - praca kreatywna z wełną.

Z pomocą Ireny Biskup uczestnicy poznają tajniki techniki filcowania na sucho. Na zajęciach stworzone zostaną figurki zwierząt na podstawie realistycznych zdjęć - efekty pozytywnie zaskoczą wszystkich a nowo nabyte umiejętności umożliwią tworzenie za pomocą wełny wszystkiego, co tylko natura i wyobraźnia podpowiedzą.
Decoupage, czyli technika serwetkowa. Aby zacząć z decou nie należy się obawiać braku talentu - korzystamy z gotowych motywów obecnych na serwetkach, wystarczy jedynie odrobina cierpliwości i chęć posiadania pięknie odnowionych przedmiotów.

Małgosia Rawska zaprasza na warsztaty, podczas których uczestnicy samodzielnie ozdobią bombkę choinkową techniką decoupage z elementami 3D - zastosowana zostanie technika serwetkowa oraz masa plastyczna.

Czas trwania: 2:30 h
Cena: 85 zł / os.

Szycie jest zajęciem, z którym każdy miał coś wspólnego. Nie każdy jednak miał możliwość dokonania przemiany kawałka materiału za pomocą maszyny w coś niepowtarzalnego.

Agnieszka Pietras podczas warsztatu nauczy swoich podopiecznych jak od podstaw uszyć własną torbę na zakupy, tak aby udźwignęła każde zakupy i... zazdrosne spojrzenia przechodniów!

Czas trwania: 2:30h
Cena: 55 zł / os.

Mixed media, to technika pozbawiona barier, króluje tutaj jedna z najważniejszych zasad: brak zasad. Jest to technika umożliwiająca pełen luz, jednak aby w pełni wykorzystać ten ogrom możliwości należy wiedzieć na co stać poszczególne media - farby, pasty strukturalne, mgiełki, itd.


Ewa Mrozowska, mistrz dziedziny mixed media zaproponuje udział w warsztacie, podczas którego dokładnie omówi media oraz pokaże jak można osiągnąć niebywałe efekty łącząc media z pozornie zwykłymi dodatkami pasmanteryjnymi. Tematem warsztatu będzie okładka kalendarza książkowego.

Czas trwania: 3h
Cena: 110 zł

Technika stara jak świat - zdobienie, dopisywanie przemyśleń, pamiętnikarskich wersów obok zdjęć, doklejanie materiałów codziennego użytku, itd. - z takich korzeni wywodzi się obecny scrapbooking. Współcześnie, to korzystanie z dedykowanych materiałów w mniejszym lub większym stopniu, jest to kolekcjonowanie wspomnień, ozdabianie, tworzenie albumów wypełnionych zdjęciami, elementami dekoracyjnymi wszelakiej maści - od papieru po drewno, plastik a nawet i metal. Jest to także tworzenie kartek okolicznościowych, zakładek do książek, pudełek na specjalne okazje i wszystkiego, gdzie główne skrzypce odgrywa papier.

W trakcie tegorocznej Edycji Wytnij Wklej będziemy mieli przyjemność gościć jedną z najpopularniejszych polskich scraperek - Anię Hababicką, która zaprezentuje podczas warsztatów swoją własną technikę tworzenia obfitych w dodatki karnetów okolicznościowych. Po kursie uczestnicy będą potrafili z powodzeniem zastosować technikę nadawania pracy estetycznego trójwymiaru a także poznają zasady kompozycji oraz tajniki łączenia.

Czas trwania: 3h
Cena: 100 zł


Ania poprowadzi także drugi warsztat z tworzenia unikalnego albumu na zdjęcia i ramki w jednym. Tematem przewodnim dla tej formy pracy będzie przede wszystkim przestrzenność dzieła oraz jego osadzenie na blejtramie.

Czas trwania: 4h
Cena: 130 zł

Ania Komenda zarazi uczestników swojego warsztatu pasją do koloru oraz lekkością tworzenia. Dzięki Ani uczestnicy poznają zasady kompozycji oraz łączenia, nauczą się jak zagospodarować tak dużą przestrzeń 30x30 cm i w jaki sposób ogarnąć biel bazy, na której będzie tworzona praca.

Czas trwania: 3h
Cena: 90 zł
Z kolei Monika Głód zapozna z dziedziną Project Life i pokaże, że scrapbooking jest dla każdego, kto tylko czuje potrzebę archiwizacji wspomnień, emocji i myśli. Monika podpowie z czego i jak korzystać aby zbudować wartościowy album z Projektem Życie.

Czas trwania: 2:30 h
Cena: 80 zł